אבטחת מידע: מה זה, ולמה זה כל כך חשוב?

cyber_security

אבטחת מידע, מה זה ולמה זה כל כך חשוב?

בשנת 2017, תוכנת כופר בשם WannaCry השתלטה על מספר אתרים גדולים בעולם בהם חברות טלפון ושירותי רפואה אירופיים וחברות שליחויות רבות בעולם. אותה תוכנה פגעה במאות אלפי מחשבים, העתיקה פרטים אישיים של מיליוני אזרחים וגרמה לנזק כלכלי בשווי מוערך של כמה מליוני דולרים.

פריצות, גניבת מידע והשחתת אתרים הינה תופעה שהולכת וגוברת בשנים האחרונות. ההשלכות של פגיעות אלו הן לא קלות. מדובר על פגיעה בהכנסות הישירות והעקיפות של העסק, גניבה של מידע פנימי או מוצרים אסטרטגיים ופגיעה משמעותית בפעילות ובדירוג של האתר.

במאמר זה נסכם כמה דרכים פשוטות שבהם תוכלו אתם ועובדיכם לשמור על בטיחות המידע שלכם, ולמנוע נזק משמעותי לעסק. תוכלו לקרוא עוד ולמצוא דרכים נוספות לשמור על המידע שלכם בלומדה המתוקשבת של נקר לרנינג. בלומדה תוכלו אתם ועובדיכם לקבל כלים פרקטיים שייסיעו לכם לשמור על אבטחת המידע והאתר שלכם ולהתמודד עם איומי סייבר בהם אתם עלולים להיתקל.

 

אבטחת מידע

היא הענף העוסק בהגנה מפני שימוש, שיבוש, העתקה או השמדה של מידע ומערכות מידע מצד גורמים שאינם מורשים או זדוניים. בנוסף, הענף מספק סודיות, שלמות וזמינות של המידע.

 

איך ניתן לשמור על המידע של העסק שלכם?

תוך שמירה על כמה עקרונות, ניתן יהיה למזער את הסיכויים לפגיעה וכמו כן להקטין את הנזקים שעלולים להיווצר-

  1. לבצע גיבוי לקבצי האתר – חשוב לבצע גיבוי מלא לקבצים, כך שבמקרה של פריצה, ניתן יהיה לשחזר במהירות ובקלות את האתר.
  2. המעיטו במתן גישה לניהול האתר – כך ניתן להקטין את הסיכוי לפריצות לאתר.
  3. שנו סיסמאות בתדירות גבוהה – רצוי לבחור סיסמאות חזקות, המורכבת מאותיות וסמלים. ובנוסף, לא לבחור סיסמאות זהות לניהול האתר, לחשבון האחסון ולמרכז הבקרה.
  4. להתנתק מהעמדה בסיום העבודה – חשוב לוודא שלא נשארים פרטים אישיים או גישה אליהם כאשר המחשב ללא השגחה. לשם כך ניתן לוודא התנתקות או נעילה של המחשב בסיום העבודה.
  5. שמירת סודיות – יש לוודא שמירה של סודיות הפרטים והחומרים האישיים והחסויים של העסק.

לסיכום, למרות העלייה בשכיחות הפריצות והפגיעות באתרים, תוך הקפדה על עקרונות פשוטים ניתן למזער ואף למנוע את הפגיעה בעסק שלכם.

אם תרצו ללמוד עוד על הנושא ולהעשיר את הידע של עובדיכם, אתם מוזמנים להיכנס ללומדה של נקר לרנינג. את הלומדה תוכלו להתאים לעסק שלכם, ובה תוכלו לקרוא בצורה פשוטה ומובנת על כל הדרכים למנוע את אותה פגיעה משמעותית.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

קבלו הטבה מיוחדת!

הגעתם דרך המאמר? ציינו זאת בשיחת הטלפון וקבלו הטבה מיוחדת, מתנה מאיתנו.
מבצע