רוצים לשמור על הגוף שלכם? כנסו למאמר הבא

ארגונומיה

מהי ארגונומיה?

ארגונומיה היא מדע העוסק בקשרי הגומלין בין העובד וסביבת עבודתו. מטרת הארגונומיה היא לשפר את נוחות המשתמש, לשמור על בריאותו ולהגביר את התפוקות בעבודה וליצור סביבת עבודה בטוחה, נוחה ויעילה.

מהו עיצוב ארגונומי-

עיצוב ארגונומי הוא עיצוב מוצרים הקשורים בדרך כלל לסביבת העבודה המשרדית. כמו שולחנות עבודה, כיסאות ארגונומיים, מוצרים היקפיים למחשב כמו עכבר, מקלדת, מסכים וכדומה. מכיוון שאנשים רבים משתמשים במוצרים אלה לפרק זמן ממושך (במהלך יום העבודה וגם במהלך הזמן הפנוי), אם עיצוב המוצרים אינו מתאים למשתמש, הם עלולים לגרום לתופעות לוואי כמו עייפות, מתח ואף לפציעות.

עיצוב ארגונומי לוקח בחשבון את היכולות והמגבלות של העובד בהתאם לנתונים גופניים כמו גובה, משקל והפרופורציות של חלקי הגוף השונים וכן נתונים סביבתיים כמו רעש, תאורה וטמפרטורה.

מהי החשיבות של שמירה על סביבת עבודה ארגונומית?

  1. שיפור הבטיחות ושמירה על הבריאות של העובדים- סביבת עבודה לא אורגונומית שאינה מותאמת לנתונים הגופניים של העובדים עלולה להגדיל את הסיכון לפציעות ונזקים גופניים ממושכים כמו כאבי גב וצוואר (בשל ישיבה ממושכת בתנוחה לא טובה מול המחשב לדוגמא)
  2. שיפור יעילות העובדים- עובדים בסביבה אורגונומית ומותאמת יסבלו פחות מעייפות ויהיו יעילים יותר. בנוסף, אחת התלונות העיקריות של עובדים היא כאבי גב, מניעת כאבים אלו תגרום לעובדים לקחת פחות ימי מחלה ולהיות זמינים יותר.
  3. שיפור שביעות הרצון של העובדים- עובדים שיחושו השקעה מצד החברה ומאמץ לשפר את בריאותם ורווחתם יהיו מרוצים יותר ממקום העבודה, ותחושות אלו יבואו לידי ביטוי במעורבות גבוהה יותר יותר ובשיפור הביצועים.

 

לסיכום, ארגונומיה היא לא סתם דרך עיצוב של סביבת העבודה, אלא מדע של ממש.

הקפדה על סביבת עבודה ארגונומית מועילה מאוד לחברה, היא תשפר את תפוקת העובדים ותשמור על בטיחותם, תגרום להם להיות יעילים יותר ומעורבים יותר בחברה.

על הדרכים לשיפור הארגונומיה במשרדכם תוכלו ללמוד בהרחבה בלומדת הארגונומיה המפורטת של נקר לרנינג.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram

קבלו הטבה מיוחדת!

הגעתם דרך המאמר? ציינו זאת בשיחת הטלפון וקבלו הטבה מיוחדת, מתנה מאיתנו.
מבצע